Megjelent a könyvpiacon Körmöndy Tímea kisregénye, amely a “Fabatkó. Egy hibiszke, akit száműzött a mesevilág” címet viseli. Az írás a ma nagyon olvasott, és kedvelt fantasy kategóriájába sorolható. A sztorit a 9-13 éves korosztály, és fantasy történeteket olvasó felnőttek kedvelhetik.
A hibiszkékről hallottatok már?
A mágiával átszőtt történetben manócskák, meseszerű lények, és természetfeletti erők körül zajlik a bonyodalom, az olvasó szinte felülről tekinthet a képeskönyvszerű színességgel kibontakozó mesére. Az embereket és a könyv szereplőit a feltörhetetlen Burok, a realitás és álomvilág közt épített nagy fal választja el egymástól. Mi a nagyobb baj, ha megmarad ez a Burok, vagy ha megszűnik? E kérdéskör mentén zajlik a bonyodalom. Ez így nincs kimondva, de érzi az olvasó, hogy ez az igazán nagy komplikáció. A háttérben szerelmesek küzdenek boldogságukért, varázsszőnyeg repíti a megmentőt a rabszolgának eladott egykori menyasszonya felé.
Ez a könyv nem könnyen feledhető, hiszen a szereplők nem egyszerűen csak jók, és rosszak. Érdekes meselények, akik néha futurisztikusak, néhol pedig már sokszor elmeséltek. A történet főszereplője a jóravaló Fabatkó hibiszke manó, akinek meg kell ismernie az élet bonyolultságát, a felelősség nehézségeit. A szavajárása is – „Figyelj világ!” – arra figyelmeztet, hogy a könyv célja egy figyelmeztető jelzés, egy jól látható szignál a jó és rossz hibás arányának megváltoztatására. A jó többet ér, a rossznak múlnia kell, és ezért áldozatokat is kell hozni, sugallja a mű. A könyv érzékelhető célja nem a belső marcangolódás, drámai önfeszítés, hanem a finom ívű felismertetés, az élet tagadhatatlan problémáinak – a regényben az emberiség teljességének – bemutatása. A sztori végkicsengése nem didaktikus, de azért figyelmeztető: ha mesekörnyezetben is, de mégis reálisnak érezhető, hogy nehéz világban élünk, az élet folyamatos döntések elé állítja az embereket, legyenek öregek vagy fiatalok, gazdagok vagy szegények, férfiak vagy nők.
dr. Kerekes Pál, egyetemi docens (irodalomtudomány – könyvtártudomány ) szakmai véleménye a könyvről. Az olvasónak fel kell készülnie arra, hogy a könyv nem egyszerűen csak sztorizásra épül, a „Vége” felirat után marad valami nyugtalanság: minden rendben van a saját környezetemben, úgy jó a világ, a maga igazságtalanságaival, ahogy személyesen is érzékelem? Van-e tennivalóm a nagy zűrzavarban? – emeli ki a könyvvel kapcsolatban dr. Kerekes Pál, egyetemi docens.
Ha a bejegyzés elnyerte a tetszésedet, csatlakozz az írói közösségemhez 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: